21 Mayıs 2012 Pazartesi

"Rekora ortak olduğum için mutluyum ama..."

"Rekora ortak olduğum için mutluyum ama..."


Doğan Karakuş, henüz 19 yaşında ama 2. Lig'de 15 gol attı. Dahası var; bu sezon tam üç kez hattrick yaptı ve sonuncusuyla dünya rekoruna ortak oldu: Üç dakikada üç gol atarak Finlandiyalı meslektaşı Pohjanpalo'nun rekoruna ortak olduğu Tepecik maçı sonrası bu genç forvetle Sporx için söyleştik.


- Doğan merhaba, geçtiğimiz hafta Tepecik'e 3 dakikada 3 gol attın. Bir dünya rekoruna ortak oldun... Öncelikle hislerini alabilir miyim? 1-0 gerideydiniz ve ikinci yarıya senin gollerinle rüzgar gibi başladı Kocaelispor. Neler hissettin o anlarda?

- Klasik bir yanıt olacak ama o anda aldığımız galibiyet daha önemliydi benim için. (Gülüyor) Rekor konusuna gelince çok mutlu olduğumu söyleyebilirim sonuçta dünya çapında bir rekor ve bu rekoru kırmak bana nasip olduğu için daha da çok mutluyum. Ama dediğim gibi maç esnasında bunları hiç düşünmedim! Takımın galibiyeti benim için daha önemliydi.


- Gollerde senden başka hangi oyuncular pozisyonların içindeydi? Nasıl bu kadar hızlı gelişti her şey?

- Orhan Alemdar Abimin 2. yarıda lisansının çıkmasıyla gol konusunda biraz daha rahatladığımı söyleyebilirim. Bu maçtaki gollerde ve gol haricinde birçok pozisyonda yine Orhan Abi vardı. Gollerde büyük payı olduğunu söyleyebilirim. Zaten bildiğiniz gibi goller çok kısa aralıklarla oldu; ilk golü atmamla 3. golü atmam bir oldu diyebilirim (Gülüyor)

- Takımın küme düştüğü halde sen gol krallığında iddialı bir konumdasın. Takımının attığı 29 golün 15'i senin ayağından geldi. Bu performansını neye borçlusun Doğan?

- Kesinlikle çok çalışmaya ve gol konusunda istekli olmaya borçluyum.

- Geçen sezon "Bölgesel Geliştirme U-18 Ligi"nde 16 gol atmıştın. Bu yıl 2. Lig'de 15 gol attın. Sence bir forvet oyuncusu gol atmak için ne gibi vasıflara sahip olmalı?


- Bir kere günümüz futbolunda süratın çok önemli olduğunu düşünüyorum ve benim de en önemli özelliklerimden birisi bu. Aynı zamanda hızlı düşünmek ve bitiricilik te çok önemli. En büyük eksiğimin kuvvet olduğunu düşünüyorum. Son olarak da bir forvette olması gereken önemli özelliklerden birisi de kaleye sırtı dönük oynayabilmesidir. Bu konudaki eksiklerimi de gidermek için çalışıyorum.

- Ne zamandır yeşil siyahtasın? Kulübün durumuna dair hislerini alabilir miyim?

- Ben 4 yıldır Kocaelispor'dayım. Bu durumda olması futbolcular olarak hepimizi çok üzüyor ve etkiliyor. Umarım en yakın zamanda Kocaelispor hak ettiği yerlere gelir.

- 2. Lig'de hangi takımları beğendin bu sene? Sence hangi ekipler üst lige çıkmayı hak etti?

- Şanlıurfaspor ve Balıkesirspor grubun en iyi takımları. Urfaspor zaten şampiyon olarak bunu gösterdi. Balıkesirspor'un da play-offta şansının yüksek olduğunu düşünüyorum. Kırmızı Grup'taki takımları bilmediğim için onlar hakkında yorum yapamıyorum ama dediğim gibi Beyaz Grup'un en iyi 2 takımı Urfaspor ve Balıkesirspor'dur.

"3. LİG'DEKİ YAŞ SINIRI TAKIMIMIZI ETKİLEYECEK"

- Diyarbakırlısın. Diyarbakırspor da kötü bir durumda, onları hiç takip ediyor musun?


- Pek takip etme fırsatım olmadı ama Türk futbolunda böyle büyük takımların bu hale gelmesi beni üzüyor. Umarım Diyarbakırspor en kısa zamanda eski günlerine döner.

- Seneye 3. Lig'de tutunabilecek misiniz? Kadroya dair görüşlerin neler? Sence takımın en önemli eksikleri hangi mevkilerde?

- 3. Lig'de yaş kontenjanı olduğunu için Orhan Abi'nin seneye takımla birlikte olamayacak oluşu bizi etkileyebilir. 3. Lig'de bu sezonun sonlarındaki futbolumuzu oynayabilirsek kesinlikle iyi yerlerde oluruz. Takımın en büyük eksiği çok genç ve tecrübesiz olmamızdır. Sezonun başında da bunun zorluklarını yaşadık. Umarım seneye lige iyi başlangıç yaparız.

"TOKAT MAÇINDAKİ GOLÜM EN ÖNEMLİ ANIMDI"

- Bu sezondan unutamadığın anlar neler?


- Tokatspor maçında, profesyonel futbol hayatımdaki attığım ilk gol en önemli anımdı.

- İleride, "2011-2012 Sezonu" dendiğinde aklına gelecek olan üç kelime nedir?


- Aklıma kişisel olarak güzel şeyler geliyor ama keşke buna kulubün başarısı da eklenseydi. Konuşacak, söyleyecek çok şey var; bunları 3 kelimeye dönmek benim için çok zor...

- Peki milli takım hakkında ne düşünüyorsun? Bildiğim kadarıyla şimdiye dek hiçbir yaş grubunda mücadele etmedin. Zaman zaman U-21 kadroya 3. Lig'den ve 2. Lig'den oyuncu çağrılıyor. Sence çağrılır mısın gelecek sene?

- Her futbolcu gibi benim de hayallerim arasında milli formayı giymek var. Umarım gelecek sezonlarda bu hayalime ulaşırım.
Bağlantı
- Çok teşekkürler zaman ayırdığın için. Umarım ileride hak ettiğin ligde oynarsın Doğan Karakuş.

- Ben teşekkür ederim!

RÖPORTAJ: ALPER KAYA

kaynak

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sizin de söyleyeceğiniz şeyler var ise, eklemekten çekinmeyin lütfen...