31 Mart 2012 Cumartesi

Belediye Vanspor: 4 Gebzespor: 3

Bağlantı
* Her yönüyle garip bir maçtı.


* Gebze taraftarının Edirnekapı'da taşlanarak, otobüslerinin camlarına kadar her şeyi indirilip Karagümrük taraftarı tarafından geri gönderilmesinden tutun, iki yıldır gol atamayan İhsan Mert'in iki kez gol kaçırmasına kadar garip bir maçtı.


* Bir de, işler iyi gitse şu an bir ihtimal hala Gebze'nin başında olacak olan fakat orada lisanslar çıkmadığı için geçen yıl Van'a gelen Tolgay Kerimoğlu malumunuz, Vanspor'un başında... Eski takımına karşı mücadele etti diyebiliriz, Gebze'yle hiç maça çıkmasa da...


* Maçın ilk dakikalarında, tribünde arkamda iki adamın konuşmasını duydum, Gebze taraftarının çok kötü şiddete maruz kaldığını söylüyorlardı. Ben de dönüp, "Olay çıkacağı belliyken keşke Gebze yönetimi maçın başka yere alınmasını isteseydi" dedim, malum Gebze ile Karagümrük arasında sıkıntı var ve maç Gümrük'ün stadında... Arkamdaki beyefendi de "Keşke olaylar çıkmasa" dedi ve lafı gerçekten iyi koydu. Sonradan yanımdaki Gebzeli muhabirden öğrendiğime göre adamlar Gebzespor yöneticileriymiş. Kimi kime şikayet ediyorsun derler adama...


* Maçtaki ilk gol Vanspor'dan geldi. Maç çok ortada seyreylerken kornerde dönen topa 15 metreden, Fransa doğumlu Habip Tok çok şık vurdu ve Gebze kalecisini avladı. (fotoğraf gol anı)


* Bu gole, yedi dakika sonra Kadir Kamaz'la cevap verdi Gebzespor. Soldan gelen ortada, kaleci ve defansın anlaşmazlığını fırsat bilen Kadir topa iki defans ve kalecinin arasından sertçe vurup skoru eşitledi... (fotoğraf gol anı)


* Maçın başında bir hayli top ezen Ali Kurt, üçe iki yakaladıkları pozisyonda auta çıkacakken Habip Tok'un geri çıkarttığı topa iyi vurdu ve takımını bir kez daha öne geçirdi. (fotoğraf gol anı)


* Cevap bu kez daha erken geldi: Üç dakika sonra karambol bir pozisyonda topa kafa vuran Ümit Kocabaş, kaleci Muammer Yıldırım'ın uzansa da tutamayacağı bir aşırtma golü attı -ki Muammer gerçekten yapabileceği en iyi zıplayışı yaptıysa da topu tutamadı-. Ve ilk yarının skoru 39. dakikada belirlenmiş oldu.


* İkinci yarı ilk yarıya benzer bir şekilde başladı, Van ataklarına Gebze defansı can-ı siperane engel oluyordu ki; kilidi açan gene Vanspor oldu: Maçın başından beri etkin olamayan Hüseyin Çelik, defans arkasına iyi sarktı, kaleciyle karşı karşıya pozisyonda topu ağlara yollayarak takımını üçüncü kez öne geçirdi. (fotoğraf gol anı)


* Bir klasik(!) gerçekleşti ve beş dakika sonra Gebze skoru yine eşitledi. Takımdaki diğer Ümit, Ümit Mutlu, Muammer'le karşı karşıya kaldı ve topu sert bir şekilde sağ köşeye yolladı, skoru 3-3'e taşıdı. (fotoğraf gol anı)


* Maçın kalanında, Tolgay Hoca'nın hamleleri önemliydi. Zira Gebze'nin sahaya beraberlik için çıktığı çok belliydi. Bu yüzden üç dakikada üç değişiklik yaptı Tolgay Hoca ve bunun ödülünü de 90+4'te aldı...


* Gebzespor son dakikalarda atak oynamak isterken yedi kişiyle hücuma çıkma gafletinde bulundu, üstelik başarılı bir atak da geliştiremedi. Oyuna sonradan giren Seyfettin Ural, rakibin oyununu orta sahada bozdu ve topu bugünün en iyi oyuncularından birisi olan Habip Tok'a iletti. Habip'in kaleciyi çalımlayıp boş kaleye karşı karşıya geldiği halde geriye bıraktığı topu ise, sonradan oyuna giren Baran Basut ağlara yolladı ve maçın skorunu tayin etti... (fotoğraf gol anı)


* Gebze'nin son golden sonra yaptığı atakta direkte patlayan top, "Olmayınca olmuyor" dedirtti.


* Maçta Van defansı çok da derli toplu bir görüntü vermedi. Rakip atak yapmadığı için hata yapma fırsatı pek bulamadılar. Keza orta sahası da o ikinci devre o kadar çöktü ki, normalde zaman zaman çok aksayan Seyfettin Ural (bile) maçın en güzel pasını verdi...


* Gebzespor için kelimeler kifayetsiz. Sahaya bir puan için çıkmanın bedelini ödediler. Bundan önceki Bayrampaşa maçında da benzeri hatayı yapmış, 1-1 giden maçta 90+4'te golü yiyip eve dönmüşlerdi. Gene aynısı oldu. Maçı 3-3'e taşıdıktan sonra niye yatıyorsun ki? At dördü (atabiliyorsan), al üç puanı...


* Vanspor'da defanstan üç-dört kez sağlam bindirmeler yapıp bunların ikisinde gole çok yaklaşan sağ bek İhsan Mert, bir gol iki asistle oynayan ve sahada ayak basmadık yer bırakmayan Habip Tok, ilk dakikalarda aksasa da sonradan toparlanan Ali Kurt iyi bir görüntü çizdi. Normalde yemeyeceği golleri yiyen Muammer Yıldırım ise dürüst olayım beni çok şaşırttı.


* Gebzespor'da ise Ümit'le, Ümit Mutlu ve Ümit Kocabaş ikilisi, kısa boylarına rağmen dirençli mücadeleleriyle kaçan bir puana en çok üzülmesi gereken ikiliydi.


* Ankaraspor'da Süper Lig tecrübesi edinen Fatih Özece, Gebze formasıyla son altı dakika oyuna girdi fakat pek varlık gösteremedi...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sizin de söyleyeceğiniz şeyler var ise, eklemekten çekinmeyin lütfen...