5 Mart 2012 Pazartesi

Artun Atıyor, Hacettepe Kazanıyor

http://1.bp.blogspot.com/_qmKfV7pGchk/S_VPztXDFPI/AAAAAAAAA8U/lPrxupY24Nw/s1600/tur21.jpg

Hacettepe, düşüş yaşadığı yılların akabinde nihayet bu yıl düze çıkmışa benziyor. Halen, 24 maçta topladığı 42 puan ile play off için Üçüncü Lig Birinci Grup'un en iddialı takımlarından birisi... Bu konuda en büyük pay da şüphesiz aynı zamanda Üçüncü Lig'in gol kralı da olan takımın en golcü ismi Artun Akçakın'ın.

1993 doğumlu Artun Akçakın'ın lisansı -çoğu Hacettepe oyuncusunun olduğu gibi- Gençlerbirliği'nde. Ancak onu farklı kılan nokta ise dedesinin eski Gençlerbirliği yöneticilerinden oluşu. Geçtiğimiz yıl yirmi bir maçta üç gol bulabilmiş olan Artun'un şu ana dek on dokuz maçta 15 golü var.

İlk çıktığı U-15 milli maçında attığı gol gibi, bu sene ilk maçta Manavgat Evrenseki filelerini iki kez havalandıran Artun'un 2011-2012 sezonu gol krallığı macerası başlar. Sonraki hafta Keçiören'e de bir gol atarak zirvedeki yerini pekiştirir. Şimdiye dek Artun'un gol attığı dokuz maçta sadece Menemen Belediyespor deplasmanında puan kaybederler. Ama o maçta da bir puanı kurtaran golü atan gene Artun olur.

Finali ise dört gol birden attığı Kırıkkale'ye yapan Artun'un 30 Aralık 2011'den beri golü yok. Yani, Üçüncü Lig'in gol kralı henüz 2012'ye girmedi. Bu süreç zarfında Hacettepe'nin yedi maçta sadece bir kez galip gelebilmesi şaşırtıcı değil. Son dört maçta ise gol kralını yedek oturtma lüksüne sahip bir kulüp olarak yedi maçta buldukları üç gol, zirve yarışı için "kırmızı alarm" olsa gerek.

- Artun'un Kariyeri

Milli Takım

Türkiye U-15 9 maç - 7 gol
Türkiye U-16 13 maç - 13 gol
Türkiye U-17 22 maç - 15 gol
Türkiye U-18 9 maç - 2 gol

Hacettepe: 40 maç - 18 gol

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sizin de söyleyeceğiniz şeyler var ise, eklemekten çekinmeyin lütfen...