30 Nisan 2012 Pazartesi

2. Grup Pamuk İpliği!TFF 3. Lig'de 1. ve 3. gruplarda küme düşecek ve play off'a kalacak takımlar yüzde doksan ihtimalle belli oldu ancak bitime iki hafta kala, 2. Grup'ta hala işler "biraz" karışık...

Grupta Nazilli Belediyespor geçtiğimiz hafta şampiyonluğunu ilan ederek direkt 2. Lig'e yükseldi. 2.,3.,4. ve 5. takımın play off oynayacağı düşünülürse; Keçiörengücü ve Belediye Bingölspor'un 63'er, Kahramanmaraş ve Yalıspor'un 59'ar puanı var. 6. sıradaki İstanbulspor ise 57 puanda seyreylemekte...

Kalan maçlara baktığımızda Keçiörengücü sondan üçüncü Arsin'le ve play off hattında kalmak isteyen Kahramanmaraş ile oynayacak. Bu iki maçı kaybettiği taktirde, alttan gelen takımların iki maçta 6 puan çıkarma ihtimali iddialı ve güçlü Keçiörengücü'nü play off dışına itiyor.

Keza Belediye Bingölspor da Kahramanmaraş ve Kilimli Belediyespor ile oynayacak. Kilimli'nin de durumu kritik olduğu için tam bir "final maçı" olacak! Yalıspor'un fikstürü biraz daha rahat: Karsspor ve Ergani. Kritik durumdaki Kars'a karşı kaybetse dahi, sonuncu Ergani'yi illa ki yener ve en azından sıralamasını korur.

Geriden gelen İstanbulspor ise iddiasız iki ekiple; Orhangazi ve Batman Petrolspor'la oynayacak. Şüphesiz zor maçlar geçirecek ama üstündeki kulüplerle kıyaslanırsa en rahat fikstür onda!

Dibe geçecek olursak; küme düşmeyi garantilemiş olan Ergani ve Kepez Belediyespor haricinde son iki bilete hemen hemen altı aday var: 35'er puanlı Arsin ve Oyak Renault, 36 puanlı Kars, 37 puanlı Küçükçekmece ve 39'ar puanlı Kilimli Belediye ve Orhangazi. (Ki peşinen belirteyim, 39 puanlı takımların düşme ihtimalini çok ama çok düşük görüyorum ama futbol bu...)

Arsin 2. sıradaki Keçiörengücü ve 39 puanlı Orhangazi ile oynayacak; Oyak Renault şampiyon Nazilli ve orta sıra takımı Maltepe ile oynayacak; Karsspor play off iddiasındaki Yalıspor ve düşmemek için oynayan Küçükçekmece ile mücadele edecek; Küçükçekmece ise iddiasız Sivas 4 Eylül Belediyespor ve Karsspor maçlarıyla ligi noktalayacak.

Bu durumda tek bir nokta dikkatleri çekiyor: 39 puanlı Kilimli Belediye'nin maç fazlası var ve son hafta maçı Belediye Bingölspor ile!

Nereden bakarsanız bakın, tüm takımların bir şekilde ligin sonuna kadar mücadele vermesi gerekiyor ve farkı yaratacak olanlar, beklenmedik puan kayıpları olacak...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sizin de söyleyeceğiniz şeyler var ise, eklemekten çekinmeyin lütfen...