21 Eylül 2012 Cuma

Hakemin Stajı Üçüncü Lig'dir


Geçen sezon da sık sık dile getirdiğim bir olgu vardı: Üçüncü Lig hakemlerin staj yaptığı ligdi. Bu sezon açılalı daha üç hafta olmadan bu görüşümüz gene kendisini kanıtladı. Daha geçtiğimiz gün Pazarspor'lu Levent Kale'yi yazmışken bugün PFDK kararlarını okuyunca şaşkına döndüm.

PFDK'nin yaptığı açıklamaya göre, İstanbulsporlu Müslüm Aydoğan üç maç ceza almıştı. Olası bir hadisedir, bu ülke bir yıllık men cezasını da gördü ancak meraka kapılıp araştırmaya başladım. Zira bildiğim kadarıyla kendisi çok centilmen ve beyefendi bir futbolcudur... Duyduğum şey ilginçti; hakemin, bir dirsek pozisyonu için 'kasten vurdu' raporu tuttuğunu öğrendim. Ancak Müslüm bu durumu şiddetle yalanlıyordu.

Burada ilgi çekici nokta da şu: Bahsi geçen hakem Murat Türkoğlu'nun ilk profesyonel maçı. Geçtiğimiz sezonlarda hep Bölgesel Amatör Lig'de ve genelde şiddetli geçen doğu ekiplerinin maçlarında görev almış. Ha, Müslüm kasten dirsek vurmaz mı? Vurabilir, insanlık halidir; sinirlenmiştir, hırslanmıştır. Ancak bahsettiğimiz oyuncu Müslüm Aydoğan.

2007'de İstanbulspor ile profesyonel olduğundan beri aynı formayı terleten ve kariyerinde 2008-2009'daki Zeytinburnu maçında çift sarıdan gördüğü kırmızı kart haricinde kırmızı kart bulunmayan (hani direkt kırmızıyı bile geçtim) bir müdafaa oyuncusu!

Gerçi, bizim bu ülkede emekli hakemler televizyonda Ergün Penpe'ye tek kırmızı kartı göstermekle övünüyor, şimdiki "stajyerler" ne yapsın!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sizin de söyleyeceğiniz şeyler var ise, eklemekten çekinmeyin lütfen...