8 Aralık 2012 Cumartesi

İstanbulspor - Pazarspor {maç öncesi}

İstanbulspor bu sezon toplamda iki kez kaybetti, bunların ikisi de iç sahadaydı; birisinde ben tribündeydim. (Orhangazi maçı)

Malum Orhangazi maçı sonrası oynadığı dokuz maçta mağlubiyet görmeyen sarı siyahlılar, bu dokuz maçın yedisini ise kazandı. Liderle oynadıkları son maçlarında geri düşmelerine rağmen bir puanı üstelik deplasmanda koparmayı başaran "Boğalar"ın lider Diyarbakır BŞB'yle arasındaki puan farkı ise altı.

Pazarspor ilk altı maçta mağlubiyet tatmamıştı, sonrasında sıkıntılı süreçler yaşadılar; bu sıkıntılı ortamlarında dahi liderin galibiyet serisini üstelik 2-0'dan gelerek bozdular. Son dört maçlarında galibiyetleri olmamasına karşın beşinci sıradalar.

Liderden puan alan iki takımın maçını ise İzmir bölgesi hakemlerinden Ferhan Kestanlıoğlu yönetecek. Ferhan Kestanlıoğlu bu sezon Türkiye Kupası, 2. Lig ve 3. Lig'de görev alan hakemlerden. Çok göze batan bir yönetimi yok, gençten de bir hakem. Umarım ağır görünen bu maçı kaldırır da Türk futbolunun son yıllarda çöküşe geçen hakem karnesindeki yıldızlı pekiyilerden birisi olduğuna inanırız.

İstanbulspor - Pazarspor
Spor Toto 3. Lig 1. Grup 15. Hafta Müsabakası
Bahçelievler İl Özel İdare Stadyumu
09.12.2012 | 13.30

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sizin de söyleyeceğiniz şeyler var ise, eklemekten çekinmeyin lütfen...