8 Aralık 2012 Cumartesi

Savcıların Takımı 3. Lig'e Doğru“Savcıların Takımı” olarak nitelendirilen Ankara Adliyespor, Bölgesel Amatör Lig 6. Grup’ta namağlup liderliğini sürdürüyor. Sezona ilk dört maçta aldığı dört galibiyetle giren Adliyespor, sonraki beş haftada sad
ece iki galibiyet alırken en yakın rakibiyle arasındaki puan farkını üçte tutmayı başardı. “Savcıların Takımı”, bu süreçte 19 gol atarken kalelerinde sadece yedi gol gördü. Takım hakkında yapılan “Savcıların Takımı” yaklaşımı ise, Ankara Adliyesi’nin sadece isim katkısında kalmayan desteğinden kaynaklı. Adliyede yapılan, temiz kağıdı almak gibi idari işlemlerin tutarı doğrudan Ankara Adliyespor’a gidiyor. Bütün biriken meblağ ise Ankara Adliyespor’u Bölgesel Amatör Lig’in belediye takımlarından sonra maddi anlamda en güçlü takımlarından birisi haline getiriyor.

Ordunun takımı Karagücü’nün illerdeki temsilcileri zaman zaman şampiyonluğa oynarken birdenbire düşüşe geçer. Bu durum ise kulislerde ordunun terfi etmemek için uyguladığı bir formül olarak nitelendirilir. Şimdi ise Ankara Adliyesi’nin ordunun formülünü kullanıp temsilcilerinin şampiyonluğunu gruptaki kendisine yakın takımlardan Zonguldak Kömürspor, Sorgun Belediyesi gibi ekiplere kaptırıp kaptırmayacağı merak konusu oldu.

soL Gazetesi - 8.12.2012

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sizin de söyleyeceğiniz şeyler var ise, eklemekten çekinmeyin lütfen...