19 Ekim 2013 Cumartesi

Sakaryaspor Bile Yıkamamıştı

1997’de Kupa Galipleri’nde 1. Tur’da National Bükreş’i o statta 1-0 yendiler. 1996’da İntertoto’da grup maçlarında Hibernian’ı o statta 5-3 mağlup ettiler. 1993’te henüz Mourinho tercüman iken Sporting Lizbon’la o statta 0-0 berabere kaldılar.
Süper Lig’deki son maçında Trabzonspor karşısında mucizeyi gerçekleştiremezken, stat çatısına çıkıp birbirini kovalayan taraftarlara o stat şahitlik etti; keza o stat peş peşe düşüşlere de şahitlik edecekti.
Geçtiğimiz sezon nispeten iyi bir sezon geçirip 3. Lig’de kalan Kocaelispor o statta yedi galibiyet, beş beraberlik, beş de mağlubiyet görmüştü. Ki sezona -3 puan cezasıyla girmesine rağmen 40 puan toplamayı başarabilmesinde iç sahadaki galibiyetlerin payı çok büyüktü…
Halihazırda o stat daha bir buçuk sene önce Tepecik karşılaşmasında dünyanın en hızlı hattrickini de izletmişti az sayıda taraftara… (13.05.2012 | Kocaelispor 3:2 Tepecikspor)
Bir önceki sezonda aldığı 10 galibiyetin 8’i, o stattaydı ki peş peşe 12 maçta o statta bileğini büken çıkmamıştı Yeşil-Siyah Fırtına’nın!
Üstelik tarihinin en kötü dönemlerini yaşayadururken o statta ezeli rakibi Sakaryaspor bile yıkamamıştı Körfez’i… (15.12.2010 | Kocaelispor 2:0 Sakaryaspor)
Efsane pankartlara tanıklık etti koca stat…
“Türkiye’ye bakan Kocaeli, bir Kocaelispor’a bakamadı”dan tut; rakibin (Adana Demir) açtığı “Sensiz Bir Lig Olmaz Olsun Kocaeli”ye kadar…
Yıkılmadı işte, o tezahürattaki gibiydi sözün özü: “Körfez’im bak işte, Hodri Meydan her zamanki yerinde”. Bin elden uğraştılar, yıkamadılar. Dimdik ayakta kaldı. Günü geldi, pankartlar dile geldi, Kocaelispor değil oynayacak idman yapacak tesis bulamaz oldu tabir-i caizse “kaldırımda oynadı”; günü geldi, peş peşe mağlubiyetlere kapılıp gitti ve sezonu sadece iki galibiyetle / üstelik – 100 averajla / kapattı ama hiç kilit vurdurmadı kapıya. Hiç “evde yokuz” olmadı.
Şimdi diyorlar ki; stadı yıkacaklarmış, AVM yapacaklarmış. Daha geçen yıl kentin avmden bozma mekanının çatısındaki yangını söndüremeyenler, yeni avm yapacaklarmış. Outlet’i sinek avlarken, avm dikeceklermiş tam göbeğine stadın.
Daha geçen yıla kadar idman tesisi olmayan takımın, şimdi bir de evini yıkacaklarmış. Ama güzel bir haberleri varmış: 33 bin kişi kapasiteli yeni stat yapacaklarmış. Deprem yüzünden iki yıl önce tribünleri yıkılan Vanspor stadına halen tribün yapamayanlar diyor bunu.
Sakaryaspor bile yıkamamıştı, onlar yıkacaklar şimdi.

Fotospor | 19.10.2013

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sizin de söyleyeceğiniz şeyler var ise, eklemekten çekinmeyin lütfen...