18 Aralık 2011 Pazar

İstanbul Güngörenspor: 2 Giresunspor: 3* İstanbul'da çok fazla Karadeniz takımı taraftarı var.

* Giresun bu sezonki ilk galibiyetini aldı. Alacağı belliydi.
* Güngören için kötü dersek, kötü sıfatına hakaret olur. Ama bir yerden bakınca, takım çok da kötü gibi durmuyor. 2. Lig'de liderlik kovalar ama Bank Asya ligi için küfür gibi kadro.


* Baskıyı Güngören kurdu ancak golleri Giresun attı.
* İlk iki gol (skoru 2-0'a taşıyan goller) birbirinin aynısıydı. Tek farkla; birisi sağdan açılan korner vuruşunda geldi, diğeri soldan. Gelen topta karambolden kaleye tipledi topları Eren Tozlu.


* Güngören'de belki de asrın tezahüratı: "Forman için oyna, arman için oyna, o da yetmiyorsa Ahmet için oyna!"


* Güngören'in penaltısı, kabzımal Erman Toroğlu deyimiyle 'penaltı gibi penaltı'ydı. Ancak o golden sonra dönen topta hakem Giresun'un penaltısını yedi; kayıtlara geçsin diye yazıyorum.

* Güngören'de bir tek Semih Türe'de siyah bant vardı.
* Giresun'da Volkan Koçaloğlu, Mesut Çaytemel ve Eren Tozlu çok iyiydi. Güngören'de forvet olmasına karşın yetmiş dakika boyunca defans oynayan Semih Türe puan(lar) için çabalayan ender oyunculardandı.

* Giresun sık sık yürek hoplatan pozisyonlara girdiyse de, gol bulmaya muvaffak olamadı.


* İkinci yarı, ilk devre rezalet oynayan Güngörenli Paul Aidoo düze çıktı. Meğerse garibim baştan beri yanlış mevkideymiş. Orta sahaya geçince hücuma katkı sağlamaya başladı. Birkaç tehlike yarattıysa da, olmadı.

* Giresun'un üçüncü golü çok komikti. Güngören eşitlik golünü buldu, santra oldu, dönen topta Semih Türe topu orta sahada kaptırdı; iki pasla topu Eren'e yolladılar. Eren kaleciyle karşı karşıya o kadar yavaş vurdu ki, sanki görüntü yavaşlatılmış gibi hissettik. Kaleci de refleks olarak yavaş hareket edince kendimizi Maraton izliyormuş gibi hissettik. "Oynat Uğurcum!"

* Giresun'un kalecisi iyi, hoş, en az iki net kurtarış yaptı ama en az yedi dakika boyunca santra vuruşudur, sakatlıktan yere yatmaktır bariz zaman geçirdi.
* Güngören'de forvet yok, orta saha zayıf, forvet oynaması gereken Semih defansta takılıyor. Kısacası, bu takımın bu sene kümede kalması; onun yerine düşecek olan kulübe hakaret...


İstanbul Güngörenspor: 2 - Giresunspor: 3
Stat: Mimar Yahya Baş
Hakemler: Ali Palabıyık , Neşet Merdin , Serkan Olguncan
İstanbul Güngörenspor: Orhan , Mustafa Ün , İbrahim , Turgay , Hakan , Özgür (Dk. 83 Pekin ), Mehmet Uğur , Mustafa Tuna Kaya (Dk. 39 Ampong ), Semih , Sinan (Dk. 73 Boateng ), Aidoo
Giresunspor: Soner , Ömer , Mesut , Volkan , Onur , Ali , Ramazan , Fatih (Dk. 83 Cem ), Cihan (Dk. 86 Şükrü Can ), Eren , Adem (Dk. 90 Tuncer )
Goller: Dk. 7, 11 ve 78 Eren (Giresunspor), Dk. 13 Hakan (penaltıdan), Dk. 74 Mehmet Uğur (İstanbul Güngörenspor)
Sarı kartlar: Dk. 45 Orhan, Dk. 57 Hakan, Dk. 65 Sinan (İstanbul Güngörenspor), Dk. 65 Soner, Dk. 90+2 Ömer (Giresunspor)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sizin de söyleyeceğiniz şeyler var ise, eklemekten çekinmeyin lütfen...