28 Temmuz 2011 Perşembe

Trabzon Turu Geçemez mi?

http://www.trabzonhaber.com.tr/images/haberler/trabzonspor_benfica_maci_istanbulda_1311269352.jpg

Benfica karşısında birisi Giray'ın hatasından birisi rakibin üstün yeteneğinden kaynaklı iki gol yiyerek rovanş için şansını bir hayli tüketti gibi görünüyor Trabzonspor ama asıl maç şimdi başlıyor...

Eskişehirspor'un, taraftarlar stadı terk ederken Fethi Heper ile bulduğu gollerle Sevilla'yı elemişliği var. Galatasaray'ın Xamax mucizesi var. Sergen'in Chelsea'ye attığı iki nefis gol var. Ama tabii biz biraz Fener'in Manu'dan, Beşiktaş'ın Liverpool'dan yediği farklarla büyüyen bir nesil olduğumuz için bize garip geliyor bu zaferler, maç çevirmeler, tur kapmalar.

Düşün, Trabzonspor tarihi boyunca Şampiyonlar Ligi'nde gruplara kalamamış.

Sen Trabzonspor'a şu dakikadan sonra turu geçme psikolojisini aşılayamazsın. Şenol Güneş büyük adam ama, değil Şenol Güneş, tüm Trabzon efsaneleri gelse gene bu turu geçeceklerine inandıramaz. Peki geçemezler mi?

En büyük artısı, kritik bir Avrupa maçında 2. Lig'den aldığı gencecik oyuncuyu orta sahaya sürebilen bir teknik direktörü olan kulüp için konuşuyorsak turu zaten bu hareketle geçmiştir. Son üç yılda Türk takımlarının Avrupa'da yaşadığı gelişmeleri bu hareketiyle sergileyen Şenol Güneş, Türk futboluna en büyük katkılardan birisini yapmış gibi görünüyor.

Peki geçemezler mi?

Burak biraz daha canlansa, orta saha ilk dakikalardan itibaren işi sıkı tutup oyun kontrolünü rakibe bırakmasa, Tolga aynen devam etse, Giray da oynamasa bence turu rahat geçerler.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sizin de söyleyeceğiniz şeyler var ise, eklemekten çekinmeyin lütfen...