4 Temmuz 2011 Pazartesi

Tarlam O Kadar Yeşildi ki...Daha bir ay önce bu adreste yazdığım yazıda "Günü gelecek Bursaspor, Fenerbahçe, Beşiktaş, Trabzonspor ve Galatasaray da yargılanacak..." demiştim. Öncelikle Fenerbahçelilerden özür diliyorum, hep benim yüzümden oldu!

İddiaları biliyorsunuz. Tv'de yedi/yirmidört yayınlanan görüntülerin özetini geçmeyeceğim. Sadece birazcık beyin jimnastiği yapalım ve vicdanlarda, tutukluları sorgulayalım.

Misal Bülent Uygun.

Yaptıkları ayyuka çıkmış olan, yurtdışında kendisini Eskişehirspor teknik direktörü olarak değil de X şirketine bağlı bir menajer sıfatıyla tanıtan bir adamdan bahsediyoruz. Yapmamıştır diyebilir miyiz? Ben diyemiyorum.

Fenerbahçe'den Ali Şen tarafından niye kovulduğunu bilmeyen de yoktur sanırım? Aynı dönemde Sakarya'dan geldiği fakat daha sonra İstanbulspor'a yollanan Aykut'u Fenerbahçe-İstanbulspor maçında "tutmadığı" için kovulmuş olan bir "adamım ben edebiyatçısı"ndan bahsediyoruz.

Suçu ispat edilene kadar suçsuz. Amenna.

Gözaltıları incelendiğinde, şikenin kılıf değiştirdiği görülüyor. Eskiden (mesela Ersun Yanallı Ankaragücü döneminde) şike genelde sadece para usülüyle yapılırdı. Şimdiyse BBM'lerle yollanan transfer vaatleri de işe dahil edilmiş durumda.

Hal böyleyken, bu yolu kimlerin uyguladığını tespit etme adına kulüplerin (evet HEPSİNİN) son beş-altı yıldaki transferleri mercek altına alınmalı. Emenike bu ülkenin gördüğü ilk şikeci yabancı futbolcu değildir muhtemelen. Ucu, birilerinin Kral'larını yıkacaksa da, yıkmalı.

Tabii, akıllara takılan bazı sorular da yok değil. Mesela, madem yüce Türk polisi bu olayı 2010'dan beri takip ediyor...

Niye manipule edilen/ edilmeye çalışılan maçlara müdahale edilmedi? Emniyet teşkilatından bahis yoluyla zengin olanlar var mı? Bu irdelenmeli.

Sadri Şener, Ankaragücülü Kağan'a atılan BBM mesajını canlı yayında açıkladıktan sonra, eski federasyon neden apar topar ligi tescil edip kaçtı? Bu irdelenmeli.

Sadri Şener o mesajı nasıl buldu? Bu irdelenmeli.

Kağan neden sustu? Bu irdelenmeli.

Ve tabii, pişmanlık yasası Habur'dan vali eşliğinde sokulan teröristlerde olduğu kadar, bu olayda da gündeme getirilmeli. Görüntülerde pişkince yürüyen B. Uygun ve Aziz Y. gibilerin aksine gayet üzgün görünen Ümit Karan ve Mehmet Yıldız için kolaylaştırma uygulanmalı. Vicdanım bunu emrediyor zira...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sizin de söyleyeceğiniz şeyler var ise, eklemekten çekinmeyin lütfen...