28 Haziran 2014 Cumartesi

Devlet Sahaya İniyor


Daha önceleri Diyarbakırspor’a “devletin takımı” yaftası yapıştırılmış, Kastamonuspor’da spor bakanının oğlu başkanlık yapmış (ve hatta sahaya inip hakem tartaklamış), belediye kanalıyla kulüplere transferler yapılmış, bakan odalarında transfer anlaşmaları imzalanmıştı ama artık bu da oldu: Bu ülkenin bir bakanı futbol takımı kurdu, yeşil sahaya girdi.

Bugün itibarıyla kurulan “Kocaeli Birlik Sportif AŞ” adıyla kurulan ve önümüzdeki günlerde 2. Lig’deki Körfez FK’yi borçlarıyla birlikte devralacağı söylenen kulübün yönetiminde kimler yok ki?

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Kocaeli Valisi Ercan Topaca, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan başta olmak üzere Kocaeli Sanayi Odası Başkanı, Kocaeli ve Gebze Ticaret Odası Başkanları, Gençlik Spor İl Müdürü… Yani tam bir yıldızlar karması!


İnsan düşünmeden edemiyor: Bu kadar insan bir araya gelip bir takım kurup işadamlarından aylık aidat alana kadar… Kocaelispor yaşatılsaydı ne olurdu? Hani bir söz vardır ya devlet politikası olarak “Yaşat ki yaşayasın”, siz yaşatmadıktan sonra nasıl yaşamayı düşünüyorsunuz devletlüm?

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sizin de söyleyeceğiniz şeyler var ise, eklemekten çekinmeyin lütfen...